Jesteś w: Strona główna » Informacje » W wolnym czasie » Turystyka i rekreacja

Uwaga! LAZUROWE WYBRZEŻE   Oto szczegóły:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Archiwum

Urlop w Bibione !

W dniach od 14 do 23 września 2018 r. zapraszamy do Bibione. Oto szczegóły:

Uwaga ! Wycieczka do Sandomierza.

 W sobotę 16 czerwca 2018 r. zapraszamy na wycieczkę do Sandomierza.     Oto szczegóły:

Uwaga  Londyn !

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja br. zapraszamy na wycieczkę  do Londynu. Oto  szczegóły:

 

Marek Lange

Turystyczne wycieczki górskie.

 

            Nadeszła wiosna, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a my zastanawiamy się jak w sposób najbardziej nam odpowiadający wykorzystać ten czas na aktywny wypoczynek. Z mojej strony propozycja jest bardzo prosta - idziemy w góry !
            Podczas ostatniego pobytu w Krynicy, obiecałem Koleżankom i Kolegom podać kilka przykładów ciekawych wyjazdów. Mając na uwadze niewielkie odległości pasm górskich od Krakowa wybór jest trudny, nawet dlatego, że dla osób chodzących po górach większość tras jest znana. Wielokrotnie na nich byliśmy i wydawało by się, że nie ma nic nowego, co mogło by nas zaskoczyć, ale dla chcącego nie ma nic trudnego, jak mówi przysłowie.
            Oprócz samego wyjazdu warto również mieć jakiś dodatkowy cel, motywację, motyw przewodni, który wzbogaci naszą wyprawę. I tak powstał pomysł na wycieczki po starych i nowych wieżach widokowych znajdujących się w pasmach górskich od Beskidu Śląskiego po Beskid Niski i Pogórze Ciężkowickie. Niewiele szczytów w tym obszarze Karpat wolnych jest od rosnących na ich wierzchołkach drzew i krzewów. Idąc w góry naturalnie łakniemy wspaniałych widoków, panoram z wielką przestrzenią, urzekających wschodów i zachodów słońca. Postawione w przeszłości i w ostatnich latach wieże widokowe umożliwiają nam wzbogacenie turystycznych doznań o oglądanie świata z ponad porastających wierzchołki szczytów jodeł i świerków i zapewniają nam opisane wcześniej atrakcje. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla części turystów górskich są to niepotrzebne, szpecące krajobraz "potworki". I trudno nie przyznać im racji, jeśli mamy na względzie niektóre kształty i styl w jakim zostały one wybudowane a nie ich funkcję.
            Przedstawiane przeze mnie propozycje są opracowywane na podstawie własnych przejść opisanymi szlakami, jak również informacjami z innych źródeł. Opis zawsze będzie zawierał mapkę z naniesioną trasą, kolorami szlaków turystycznych, odległościami w kilometrach i średnim czasem przejścia oraz sumaryczną deniwelacją podejść i zejść. Pojawią się zdjęcia z ciekawych i charakterystycznych miejsc na szlaku oraz opisy ciekawostek. Jeśli to tylko możliwe, propozycje będą uwzględniać trasy obejściowe, tzn. wspólne miejsce początku i końca wycieczki, tak aby można było zaplanować wyjazd własnym samochodem.

                                                                                                                                                                                                                                      

Wieża na Magurce

Mogielnica

              

 

 


 
Projektowanie stron Kraków