Jesteś w: Strona główna » Aktualności

Aktualności

PRACUJEMY ZDALNIE

24 września 2020

Z uwagi na szerzącą się epidemię SARS-CoV-2 w celu unikania dodatkowych możliwości zakażenia (podróże komunikacją zbiorową, w której znaczna część osób naraża  współpasażerów nie stosując się do zaleceń, bezpośredni kontakt z innymi,  obcymi osobami) biuro Oddziału prawie wszystkie czynności związane z obsługą członków Związku i innych osób współpracujących z nami wykonuje zdalnie za pośrednictwem telefonii i sieci intrnet. 

czytaj więcej

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

24 września 2020

Po artykule „Nauczyciele: Jesteśmy na skraju wytrzymałości. ZNP: Potrzebne psychologiczne wsparcie” zgłosiła się do nas Fundacja Psycho-Edukacja i zaoferowała bezpłatną pomoc psychologiczną on-line dla nauczycieli.

– Mamy ponad 100 konsultacji w różnych dniach tygodnia i w różnych godzinach. Jedna osoba może skorzystać z trzech sesji (pojedyncza sesja trwa do 45 minut). Spotkania odbywają się za pośrednictwem Skype’a – poinformowała nas Anna Szczeblewska, wiceprezeska fundacji. – Pomoc świadczą Wolontariuszki Fundacji – osoby o przygotowaniu psychologicznym i psychoterapeutycznym, które dodatkowo przeszły szkolenie z wykorzystania terapii akceptacji i zaangażowania w interwencji kryzysowej, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii COVID-19.

 

czytaj więcej

Wypoczywaj w naszych ośrodkach

24 września 2020

Od 21 września  do 31 grudnia br. obowiązują zmienione zasady preferencji dla członków ZNP korzystających z naszej bazy noclegowej.        Dotyczy to obiektów w Augustowie, Gdańsku, Ustroniu-Jaszowcu, Lublinie, Suwałkach, Szklarskiej Porębie, Ustce, Warszawie i Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym w Zakopanem.

 

czytaj więcej

Dyżury prawnika

02 września 2020

Macenas Marietta Buszka do odwołania, pełni dyżury telefoniczne dla członków Związku Nauczycielstwa Polskiego w Oddziale Kraków - Podgórze ,w każdą środę w godzinach od 13 - 17 -tej

czytaj więcej

List prezesa ZNP

02 września 2020

Koleżanki i Koledzy!

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Po wielu miesiącach od ostatnich zajęć w salach lekcyjnych – wracamy do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

czytaj więcej

Stanowisko Prezydium ZG ZNP

26 sierpnia 2020

Stanowisko Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego z dnia 24 sierpnia 2020 r. w sprawie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych w okresie zagrożenia epidemicznego

W związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i rosnącymi obawami nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i rodziców uczniów o bezpieczny powrót do szkół i placówek oświatowych, Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne podjęcie rzeczywistych działań wspomagających szkoły i organy prowadzące w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w warunkach niezagrażających zdrowiu i życiu pracowników i uczniów.

czytaj więcej

Opinia ZNP ws.wynagrodzeń nauczycieli od września 2020 r.

24 sierpnia 2020

Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie zaopiniował projekt rozporzadzenia płacowego nauczycieli od września 2020 r.

czytaj więcej

Praca biura

24 sierpnia 2020

W związku z trwającą epidemią  biuro Zarzadu Oddziału nadal pracuje zdalnie. Wszelkie sprawy  można załatwiać dzwoniąc w godzinach pracy biura lub pisząc SMS -y (609 321 029) czy maile na adres podgorze@znp.edu.pl.

czytaj więcej

To już wakacje....

26 czerwca 2020

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi! Dobiega końca najtrudniejszy rok szkolny z jakim dotychczas wszyscy: my, uczniowie i rodzice uczniów mieliśmy do czynienia. Jeszcze tylko wyjątkowo zasłużone urlopy wypoczynkowe i 2019/2020 przejdzie do historii. 

czytaj więcej

Praca biura

25 czerwca 2020

W czasie wakacji szkolnych biuro Zarządu Oddziału będzie nieczynne od 13 lipca do 16 sierpnia. W pozostałych dniach, wszelkie sprawy można załatwiać tak jak dotychczas  -zdalnie.  czytaj więcej

 
Projektowanie stron Kraków