Jesteś w: Strona główna » Aktualności

Aktualności

To już wakacje....

26 czerwca 2020

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi! Dobiega końca najtrudniejszy rok szkolny z jakim dotychczas wszyscy: my, uczniowie i rodzice uczniów mieliśmy do czynienia. Jeszcze tylko wyjątkowo zasłużone urlopy wypoczynkowe i 2019/2020 przejdzie do historii. 

czytaj więcej

Praca biura

25 czerwca 2020

W czasie wakacji szkolnych biuro Zarządu Oddziału będzie nieczynne od 13 lipca do 16 sierpnia. W pozostałych dniach, wszelkie sprawy można załatwiać tak jak dotychczas  -zdalnie.  czytaj więcej

Ponury żart?

25 maja 2020

W niektórych szkołach przed przystąpieniem nauczycieli do pracy z dziećmi w szkole po przerwie, dyrektorzy podsuwają nauczycielom oświadczenie, że Ci są świadomi ryzyka i zrzekają się ewentualnych roszczeń z tytułu zakażenia koronawirusem podczas pracy. To coś nieprawdopodobnego! I nie wymaga chyba komentarza choć… skomentował to już wcześniej minister.

czytaj więcej

Powrót dzieci do szkoły

21 maja 2020

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, upowszechnianego w sieci, o tym jak wygląda powrót dzieci do szkoły po pandemii - niestety nie w Polsce.

/pro_znp/zasoby/files/vid-20200518-wa0000(1).mp4

czytaj więcej

Jakoś to będzie.

19 maja 2020

Tylko pobieżne rozeznanie przeprowadzone przez nas w otwartych wczoraj  przedszkolach potwierdza nasz niepokój o bezpieczeństwo nauczycielek i pracowników oraz dzieci i ich rodzin. W żadnym ze sprawdzanych przez nas przedszkoli nie zostały spełnione zalecenia dotyczące bezpieczeństwa w zakresie wyposażenia w środki ochrony osobistej pracowników, to jest atestowane środki ochrony dróg oddechowych. 

czytaj więcej

Czy powrót do pracy w przedszkolu jest bezpieczny?

15 maja 2020

Trwają próby częściowego udostępnienia przedszkoli i szkół. Rozumiemy, że nieudolnie zarządzana gospodarka popada w coraz większe kłopoty, których skutkiem będzie z pewnością głęboki kryzys, który dotknie prawie każdego z nas. Jednak nie możemy zgodzić się na to, by ratowanie gospodarki odbywało się z narażeniem zdrowia i życia naszych Koleżanek i Kolegów nauczycieli i pracowników przedszkoli i szkół.

Ilustracja znaleziona w sieci (autor nieznany)

 

czytaj więcej

Dyżur prawnika ZNP

13 maja 2020

Macenas Marietta Buszka do odwołania, pełni dyżury telefoniczne dla członków Związku Nauczycielstwa Polskiego w Oddziale Kraków - Podgórze, w kazdą środę w godzinach od 13 - 17 -tej.

czytaj więcej

Interwencja ZNP

08 maja 2020

Zgłaszamy ministrowi edukacji problem z organizacją zdalnego nauczania w przypadku przedszkoli, w których zajęcia nie zostały zawieszone, ale w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym ofertą edukacyjną zostało objętych jedynie część wychowanków przedszkoli. czytaj więcej

Routery dla uczniów.

01 maja 2020

Rzecznik ZNP nformuje, że w odpowiedzi na prośbę między innymi naszego Związku Orange Polska przekaże na potrzeby zdalnej nauki tysiąc modemów LTE. Za pośrednictwem wybranych szkół trafią one do rodzin z ograniczonym dostępem do sieci, by umożliwić dzieciom równy dostęp do edukacji.

czytaj więcej

Niedorzeczny pomysł władz centralnych....

30 kwietnia 2020

o powrocie, dzieci do przedszkoli w trakcie szerzącej się epidemii.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydowanie sprzeciwia się narażaniu na utratę zdrowia i życia przez nauczycielki, pracowników zatrudnionych w tych placówkach i ich rodzin. Jeśli rządzący z powodów „nam nie znanych” postanowili ryzykować zdrowie dzieci, ich rodziców i dziadków, to czynią to na własną odpowiedzialność. Jednak ZNP powinien i chce się troszczyć o dobra zatrudnionych tam, przede wszystkim, kobiet które mają swoje rodziny i własne dzieci. 

czytaj więcej

 
Projektowanie stron Kraków