Jesteś w: Strona główna » Aktualności

Aktualności

NOWY ADRES ODDZIAŁU

04 stycznia 2021

 Od dnia 1 stycznia 2021 roku  Oddział ZNP Kraków - Podgórze   został przeniesiony do nowej siedziby, przy ul. Zakopiańskiej 62. Pełna nazwa i adres Oddziału od 1 stycznia 2021 roku brzmi:

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Oddział Kraków-Podgórze 

ul. Zakopiańska 62 

30-418 Kraków

czytaj więcej

ŻYCZENIA

23 grudnia 2020

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo Pracownicy oświaty i Przyjaciele! 

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w imieniu własnym oraz całego Zarządu Oddziału życzę Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, pogody i spokojnego wypoczynku w otoczeniu najbliższych.

czytaj więcej

PO APELU ZNP FIRMY WSPIERAJĄ ZDALNE KSZTAŁCENIE | OPZZ

07 grudnia 2020

Cztery duże firmy odpowiedziały na apel Związku Nauczycielstwa Polskiego do rządu o wsparcie uczniów i nauczycieli w zdalnym kształceniu: Orange, Google, Microsoft, UPC Polska. DZIĘKUJEMY!

Każda z nich napisała do ZNP, przedstawiając specjalną ofertę dla nauczycieli. Poniżej prezentujemy w skrócie każdą z nich.
 

czytaj więcej

Wniosek ZNP do MZ o dostęp do testowania i szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

03 grudnia 2020

                                                                                                Pan Adam Niedzielski

                                                                                                    Minister Zdrowia

WNIOSEK

Na podstawie art. 6 i 7 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 263) – reprezentując interesy pracownicze pracowników oświaty – Związek Nauczycielstwa Polskiego składa wniosek o priorytetowe potraktowanie pracowników oświaty w zakresie dostępności do testowania i szczepienia przeciwko SARS-CoV-2.

czytaj więcej

LIST DO RAD PEDAGOGICZNYCH SZKÓŁ I PLACÓWEK

09 listopada 2020

Pogłębiający się kryzys epidemiczny wywołany przez Covid-19 szczególnie jest odczuwalny w systemie edukacji. Z nauczania stacjonarnego szkoła z dnia na dzień przeszła w system nauczania zdalnego. czytaj więcej

OŚWIADCZENIE

27 października 2020

Oświadczenie Sekretariatu ZG ZNP i prezesów okręgów ZNP

Poruszeni wydarzeniami w naszym kraju, działając zgodnie ze statutowymi celami Związku Nauczycielstwa Polskiego, my, prezesi 16 okręgów ZNP i członkowie Sekretariatu Zarządu Głównego ZNP, pragniemy wyrazić naszą solidarność z protestującymi kobietami. Jako przedstawiciele struktur wojewódzkich związku zawodowego, reprezentującego od ponad 115 lat nauczycieli i pracowników oświaty i nauki, wśród których znaczącą część stanowią kobiety nie zgadzamy się, by o prawach kobiet decydowano bez nich, poza ich plecami, bez dyskusji i społecznej debaty. 

czytaj więcej

WYBÓR NIE ZAKAZ

27 października 2020

Brak dostępnego opisu zdjęcia. czytaj więcej

POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE

26 października 2020

Koleżanki i Koledzy! Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna spowodowała, choć bardzo spóźnione, to jednak dość radykalne działania rządu. Wynika z nich szereg ograniczeń w życiu społeczeństwa. Działania te są niewątpliwie konieczne i uzasadnione, jednak wprowadzenie niektórych z nich jak zawsze u nas, jest nie do końca sprecyzowane i niejednoznaczne. Prosimy informować nas jeśli nie możecie poradzić sobie z interpretacją poleceń swoich przełożonych. Będziemy starać się wam pomagać i szukać rozwiązań.

czytaj więcej

List otwarty do premiera

22 października 2020

List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej Polskiej

My, nauczyciele i pracownicy oświaty z Krakowa; członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego zwracamy się do Pana o podjęcie zdecydowanych działań i decyzji dotyczących (lub regulujących) prace szkół podstawowych i przedszkoli.

czytaj więcej

 
Projektowanie stron Kraków