Jesteś w: Strona główna » Aktualności » APEL DO DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

APEL DO DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Szanowni Państwo Dyrektorzy.

Okręg Małopolski Związku Nauczycielstwa Polskiego zwraca się do Państwa z bardzo ważnym apelem. Rok 2020 upłynął pod znakiem walki z pandemią koronawirusa COVID-19. Z pandemią walczyli i walczą nadal przedstawiciele każdej grupy zawodowej. Nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi  również stanęli na wysokości zadania. Poradzili sobie z wielokierunkowymi wyzwaniami.

Borykaliśmy się z brakiem doświadczenia związanego z pracą w czasie epidemii. Pierwszy raz zetknęliśmy się z edukacją na odległość. Natrafiliśmy na brak dostępu do sprzętu i infrastruktury internetowej, zarówno w szeregach nauczycieli jak i uczniów. Zderzyliśmy się z rozmaitą interpretacją wytycznych dotyczących nauki zdalnej. Nikt nie bił braw nauczycielom wychowania przedszkolnego, specjalnych ośrodków wychowawczych i domów dziecka za nieprzerwaną pracę od maja 2020 roku na pierwszej linii zagrożenia zarażenia się wirusem.

Najtrudniejsza dla uczniów i pracowników oświaty była izolacja.  W tym trudnym czasie nauczyciele, pedagodzy i  psychologowie szkolni stanowili ostoję dla niepokojów, złych emocji i wątpliwości, o jakich mówili uczniowie.
Byli busolą, która nie pozwoliła im się zatrzymać. Nauczyciele wyznaczali kierunki , mimo wszystko. Może bez tytułu „ LAUREAT”, ale uczniowie odnosili sukcesy, te ważniejsze, bo życiowe. Pomimo trudności starali się uczestniczyć w lekcjach, byli wytrwali, nie tracili wiary w polepszenie sytuacji, dotrwali do końca roku szkolnego.

Wiemy, z jakim oddaniem, determinacją, poświęceniem i wielkim sercem zorganizowaliśmy warsztat pracy zdalnej przeważnie na własny koszt i angażując do pomocy członków naszych rodzin oraz znajomych. Nauczyciele wykazywali kreatywność i inicjatywę przygotowując i prowadząc nauczanie  on-line. W tym tak trudnym czasie zwracamy się do Państwa Szanowni Dyrektorzy z apelem o docenienie wspólnej pracy i wysiłku.

Apelujemy o wzmożone występowanie o Srebrne, Brązowe i Złote Medale za Długoletnią Służbę dla nauczycieli oraz  pracowników administracji
i obsługi.

Apelujemy o występowanie z wnioskami o przyznanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej.

Spróbujcie Państwo znaleźć trochę czasu na przygotowanie wniosków. Pokażcie swoim pracownikom, że widzieliście i doceniacie ich trud. Za otrzymaniem tych medali nie idzie gratyfikacja pieniężna, jednakże są one bardzo ważne. Mają duże znaczenie dla naszych oświatowych grup zawodowych.

Zwracamy się również do organów prowadzących o docenienie pracy kadry kierowniczej szkół i placówek w czasie pandemii.
Wiadomym jest, że właśnie na dyrektorów spadł ciężar organizacji pracy zdalnej szkoły. Problem, z którym poradzili sobie, poświęcając na to więcej  czasu niż organizując zajęcia stacjonarne.

Kolejny raz Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręg Małopolski zwraca uwagę na fakt wielkiej mobilizacji środowiska nauczycielskiego w czasach trudnych wyzwań i wielkiej próby.

W dobie pandemii nie czekajmy, aż ktoś zauważy nasz trud.   Zauważ go Ty i nagradzaj. Pamiętajmy, razem możemy więcej!

 

 

 


 

 

następny: Kształcenie włączające -EDUKACJA DLA WSZYSTKICH

poprzedni: NOWY ADRES ODDZIAŁU

« Wróć do kategorii

 
Projektowanie stron Kraków